Aktualności

InCites i Web of Science - szkolenia online

23-05-2018

Jak stosować InCites by określić dominujące obszary badawcze, efektywne współprace, wiodące instytucje i istotne tytuły źródeł?
Jak stworzyć własny zestaw danych w WoS do analizy i porównań w InCites?
Jak odnaleźć właściwych recenzentów w PUBLONS?
Jak wykorzystać dostęp do darmowych i legalnych ponad 10 milionów dokumentów na Web of Science?

Poznaj odpowiedzi na szkoleniach firmy Clarivate Analytics.

Terminy szkoleń i linki do rejestracji


Multiwyszukiwarka EDS - szkolenie

23-05-2018

Jak efektywnie korzystać z wyszukiwarki naukowej EBSCO Discovery Service - szkolenie w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu 29 maja o godzinie 12.30 w sali nr 19 (parter). Poprowadzi je pani Sandra Hodzić, przedstawicielka firmy EBSCO.

Zaproszenie


Narzędzie analityczne SciVal

17-05-2018

Zapraszamy do udziału w cyklu szkoleń online pokazujących możliwości wykorzystania narzędzia SciVal w codziennej pracy.

Tematyka szkoleń, terminy i linki do rejestracji


Baza Scopus - Porządkowanie danych w profilu autora - szkolenie online

16-05-2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu on-line, które odbędzie się 16 maja o godzinie 12.00. Poprowadzi je dr inż. Katarzyna Gaca. Szkolenie to przybliży Państwu zagadnienia związane z profilami autorów w bazie Scopus. Pokażemy jak zweryfikować dane ujęte w profilu autora, a także w jaki sposób można skutecznie zgłaszać braki i korektę tych danych.

Rejestracja


Emerald Insight - test

09-05-2018

Uprzejmie informujemy, że do 8 czerwca 2018 roku mamy otwarty dostęp testowy do czasopism na platformie Emerald Insight. Baza zawiera ponad 300 czasopism w 13 kolekcjach tematycznych (m.in. finanse, rachunkowość, ekonomia, inżynieria, edukacja, zdrowie, sociologia, turystyka, transport).

Dostęp z sieci Uczelni
Więcej


Rozum z ptakami odlatuje i nie tylko

07-05-2018

Zapraszamy na spotkanie z Panem Prof. dr hab. Piotrem Tryjanowskim autorem m.in. wydanej ostatnio kontrowersyjnej książki pt.: Rozum z ptakami odlatuje.

Więcej...


Academic Search Ultimate i Business Source Ultimate - prezentacja online

21-03-2018

Zapraszamy do udziału w prezentacji baz Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate (dostęp testowy do 31.05.2018). Prezentacje potrwają około 30 minut, prowadzić je będzie pani Sandra Hodzić, przedstawicielka firmy EBSCO.

26.03 o godz. 10.00
27.03 o godz. 10.00
Instrukcja logowania na platformę e-learningowa WebEx


InCites - szkolenia online

09-03-2018

Zapraszamy na kolejną serię szkoleń internetowych które odbędą się w dniach 12-16 marca.
Tematyka szkoleń obejmuje zagadnienia związane z zaawansowaną analizą bibliometryczną Instytucji z wykorzystaniem InCites, Open Access i poziomy dostępności literatury naukowej, oraz zasoby Web of Science w ramach Emerging Source Citation Index.

Tematy, terminy szkoleń, linki do rejestracji


Test baz Academic Search Ultimate i Business Source Ultimate

06-03-2018

Do 31 maja 2018 r. mamy otwarty dostęp testowy do baz Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate. Bazy zapewniają dostęp do pełnego tekstu ponad 13,500 aktywnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym, w większości niedostępnych w aktualnie prenumerowanych zasobach. Bazy zostały udostępnione na platformie EBSCOhost (dostęp ze strony Biblioteki, zakładka E-zasoby) i są dostępne w ramach sieci adresów IP Uniwersytetu Przyrodniczego lub zdalnie, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych po zalogowaniu przez serwer HAN.
Dostęp z sieci Uczelni
Dostęp spoza sieci Uczelni

Więcej...


SciVal - dodatek do Scopusa

05-03-2018

SciVal - to narzędzie do analizy danych zawartych w bazie Scopus, które umożliwia wizualizację osiągnięć instytucji naukowych, porównanie z innymi jednostkami, ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów, a także analizowanie trendów w świecie nauki.

List powitalny dla Użytkowników
Szkolenia online

Więcej...


9