Aktualności

Wrześniowe webinaria EBSCO

04-09-2020

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia online w języku polskim prowadzone przez EBSCO. Na szkoleniach omówione zostanie korzystanie z baz i narzędzi firmy EBSCO takich jak m.in. multiwyszukiwarka - EBSCO Discovery Service, platforma EBSCOhost, bazy Academic Research Source, Literary Reference Center, Medline with Full Text oraz nauczanie na odległość z wykorzystaniem e-książek EBSCO.

Szczegółowa tematyka, terminy szkoleń oraz linki do rejestracji - Wejdź


Aktualizacja danych bibliograficznych

27-07-2020

W związku z okresem urlopowym i przeprowadzaniem prac techniczno-konserwacyjnych następna aktualizacja danych na serwerze bazy Bibliografia publikacji pracowników UPP będzie 10 sierpnia br. Rejestracja danych jest prowadzona na bieżąco. Za utrudnienia przepraszamy.


informacja dla czytelników

26-06-2020

Wszystkie książki zostały automatycznie prolongowane do 30.09 br.

Więcej...


UWAGA!

10-06-2020

W dniach 11-12 czerwca br. (czwartek-piątek) Biblioteka będzie NIECZYNNA.

Więcej...


e-booki wydawnictwa MIT Press

27-05-2020

Z przyjemnością informujemy, że dostęp testowy do kolekcji e-booków wydawnictwa MIT Press został przedłużony do 30 czerwca 2020 roku.
Dostęp po zalogowaniu przez serwer HAN
Więcej informacji


De Gruyter - książki elektroniczne - test

11-05-2020

Zapraszamy do testowania interdyscyplinarnej kolekcji książek elektronicznych wydawnictwa De Gruyter. Kolekcja obejmuje ponad 70 tysięcy książek wydanych w latach 1658-2016 m. in. z zakresu architektury, humanistyki, nauk społecznych, ekonomii, inżynierii, prawa, matematyki, medycyny, fizyki, filozofii i wielu innych.
Test potrwa do 30 czerwca 2020 roku.
Dostęp ze strony Biblioteki, po zalogowaniu przez serwer HAN - Wejdź


Elsevier - czasopisma w licencji krajowej

08-05-2020

Szanowni Państwo
Dnia 31 maja 2019 roku koordynator licencji krajowych podpisał umowę z wydawnictwem Elsevier na lata 2019-2021. W nowej umowie Elsevier wykreślił z dotychczasowej listy Freedom Collection 220 tytułów czasopism. ICM prowadził starania o przywrócenie tych tytułów, niestety uzyskaliśmy wiążące informacje, że nie ma na to szans do końca trwania umowy. Pozostaje tylko indywidualny zakup. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani prenumeratą któregoś z wykreślonych tytułów prosimy o zgłaszanie, przygotujemy wstępną wycenę.

Wykaz tytułów wykluczonych z kolekcji

Kontakt:
Beata Jóźwiak kierownik Oddziału Gromadzenia Zbiorów
beata.jozwiak@up.poznan.pl

Ewa Szymanowska
ewa.szymanowska@up.poznan.pl


CEIC - baza danych ekonomicznych - test

04-05-2020

Biblioteka UP zaprasza do bezpłatnego testowania serwisu ekonomicznego CIEC. Baza danych CEIC Data została założona w 1992 r. przez zespół ekonomistów i analityków. Prezentuje informacje mikro i makro ekonomiczne dotyczące krajów rozwiniętych i rozwijających się. Serwis oferuje informacje dla 195 krajów z całego świata.
Test potrwa do 30 września 2020 roku
Dostęp do bazy po zalogowaniu przez serwer HAN

Instrukcja logowania i wybrane funkcjonalności
Opis bazy

Więcej...


e-booki wydawnictwa MIT Press - test

01-05-2020

Zapraszamy do testowania bazy e-booków wydawnictwa MIT Press.
MIT Press Direct to wielodziedzinowa kolekcja ponad 2 800 książek elektronicznych jednego z wiodących wydawnictw naukowych MIT Press. Zasób obejmuje wiele dziedzin: m.in. nauki biomedyczne, informatykę, ekonomię i biznes, edukację, architekturę, nauki społeczne.
Test trwa do 31 maja 2020.
Dostęp po zalogowaniu przez serwer HAN

Warto przejrzeć:
Reprezentowane dziedziny
Lista dostępnych książek


Elsevier - szkolenia online

28-04-2020

Uprzejmie informujemy, że specjalnie dla polskich uczelni i jednostek naukowych, w Elsevier został przygotowany cykl szkoleń on-line w języku polskim.
Tematyka, harmonogram szkoleń, oraz linki do rejestracji

Szkolenia Elsevier (nie tylko w języku polskim) są także dostępne na kanale Elsevier na platformie BrightTalk - https://www.brighttalk.com/channel/10439