Aktualności

Wirtualna Biblioteka Nauki - Komunikat z 16 stycznia o programie OA Elsevier

17-01-2020

Uprzejmie informujemy, że w ostatnich dniach pojawił się problem w programie publikowania otwartego Elsevier polegający na tym, że formularz Rights and Access wyświetla opcję publikowania otwartego na koszt autora zamiast w ramach programu A. Czekamy na wyjaśnienie problemu przez Elsevier. Przy pojawieniu się tego problemu, prosimy autorów o wstrzymanie się z finalizacją publikacji artykułów do czasu rozwiązania problemu przez Elsevier. Prosimy zwrócić szczególną uwagę przy wypełnianiu formularza, żeby omyłkowo nie wybrać opcji publikowania na koszt autora. Prawidłowa opcja powinna zawierać informację:
"As a corresponding author affiliated with a Polish institution I have opportunity to publish open access. I do not have to pay an Article Publishing Charge (APC). Upon validation, the agreement between Elsevier and the Polish national consortium will cover the APC according to the rules of the Open Access pilot program in Poland."


Food Science Source - dostęp testowy

15-01-2020

Food Science Source - wszechstronna baza danych dla podmiotów branży żywnościowej i studentów kierunków związanych z żywnością i żywieniem. Zawarte w bazie materiały zapewniają użytkownikom dostęp do użytecznej i niezbędnej wiedzy z zakresu nauk o żywności i żywieniu, usług żywieniowych, przetwarzania, pakowania, transportu żywności itp. W bazie można znaleźć tysiące rekordów, a także dostęp do pełnej treści ponad 800 publikacji różnego typu np.: czasopism, monografii i publikacji branżowych. Tematyka bazy obejmuje m.in. takie zagadnienia jak agrobiznes, żywność i napoje, opakowania na żywność, przetwórstwo spożywcze, bezpieczeństwo żywności, usługi gastronomiczne, dostawa żywności, żywność, rozwój produktów związanych z żywnością.

Dostęp do bazy Food Science Source będzie aktywny do 30 czerwca 2020 r.

Bezpośredni link do bazy z sieci Uczelni

Bezpośredni link do bazy spoza sieci Uczelni

Baza została też dodana do platformy EBSCOhost oraz multiwyszukiwarki EDS.

Więcej...


Komunikat z 30 grudnia 2019 o programie OA Elsevier

07-01-2020

Uprzejmie informujemy, że w roku 2019 w programie publikowania otwartego Elsevier zostało wykorzystane 424 z 500 artykułów (stan na dzień 30 grudnia 2019 r.). ICM uzyskał zgodę Elsevier, aby pozostałe 76 artykułów wykorzystać na te artykuły, które były wysłane do czasopism w dowolnym momencie pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia 2019 i zostały opublikowane w 2019 roku w modelu subskrypcyjnym. Na życzenie autorów artykuły te mogą zostać zamienione na open access w okresie do 30 stycznia 2020 lub do momentu wyczerpania pozostałej puli 76 artykułów ("kto pierwszy ten lepszy"). Zainteresowanych autorów prosimy o przesyłanie do ICM na adres wbn@icm.edu.pl DOI wybranych artykułów. Od 1 stycznia 2020 roku rusza program A wraz z nową pulą 1000 artykułów przeznaczonych na rok 2020.


Z powodu przerwy technicznej w dostępie do wszystkich usług teleinformatycznych

31-12-2019

Biblioteka Główna będzie czynna:
2 stycznia: 9:00 - 19:00,
3 stycznia: 9:00 - 15:00,
4 - 6 stycznia: NIECZYNNE

Więcej...


Web of Science - grudniowe prezentacje i szkolenia

09-12-2019

Web of Science Group przedstawia serię prezentacji internetowych Research. Smarter oraz zaprasza na kolejny cykl szkoleń internetowych Akademia Web of Science i InCites.

Tematyka, terminy prezentacji i szkoleń oraz linki do rejestracji

Więcej...


UWAGA!

03-12-2019

Z powodu remontu instalacji wodno-kanalizacyjnej, w sobotę 7 grudnia br. Biblioteka Główna będzie NIECZYNNA.
Za utrudnienia przepraszamy.


Pilotażowy program publikowania otwartego Elsevier - nowe informacje

29-11-2019

Uprzejmie informujemy, że w informatorze o programie publikowania otwartego Elsevier zostały zaktualizowane prezentacje formularza dla autorów w programie A i B ("Authors journey")
Elsevier zmodyfikował częściowo informację, wyświetlaną w formularzu na stronie 5 i 6 przy opcji "Gold Open Access". Obecnie informacja ta zawiera link "the rules of the Open Access pilot program in Poland" do naszego informatora o programie.

Skrótowa informacja dla autorów wypełniających formularz - Article Publication Services

Więcej informacji na stronie WBN

Więcej...


Web of Science - listopadowe prezentacje i szkolenia

18-11-2019

Web of Science Group zaprasza na serię prezentacji internetowych Research. Smarter oraz na cykl szkoleń internetowych Akademia Web of Science i InCites.

Tematyka, terminy prezentacji i szkoleń oraz linki do rejestracji

Więcej...


Komunikat z 6 listopada 2019 o programach publikowania otwartego w 2019 roku

07-11-2019


Taylor & Francis - test

05-11-2019

Uprzejmie informujemy że do 3 grudnia 2019 roku mamy otwarty dostęp testowy do pakietów czasopism Science & Technology Library oraz Social Sciences & Humanities Library wydawnictwa Taylor & Francis.
Wydawnictwo T&F publikuje ponad 2500 recenzowanych czasopism we współpracy z 700 renomowanymi towarzystwami i instytucjami naukowymi. Publikacje te obejmują tematycznie większość dziedzin nauk humanistycznych, społecznych, medycznych, przyrodniczych, matematycznych, inżynieryjnych oraz technicznych. Ponad 1180 tytułów czasopism T&F znajduje się w indeksach cytowań Web of Science - Clarivate Analytics, a ponad 1040 posiada wskaźnik Impact Factor.

Dostęp z sieci Uczelni
Dostęp spoza sieci Uczelni
Przewodnik użytkownika