Food Science Source i Art and Architecture Source - test

17-05-2017

Uprzejmie informujemy, że do 17 lipca 2017 r. mamy otwarty dostęp testowy do baz Food Science Source i Art and Architecture Source. Bazy są dostępne na platformie EBSCOhost.
Dostęp ze strony Biblioteki Głównej - zakładka E-zasoby, bazy licencjonowane (HAN).

Food Science Source - wszechstronna baza danych zaprojektowana z myślą o potrzebach podmiotów branży żywnościowej i studentów kierunków związanych z żywnością i żywieniem. Szeroki zakres zawartych materiałów zapewnia użytkownikom dostęp do użytecznej i niezbędnej wiedzy odnośnie każdego aspektu tej branży, w tym nauk o żywności, usług żywieniowych, przetwarzania, pakowania, transportu żywności itp.
W bazie można znaleźć tysiące rekordów, a także dostęp do pełnej treści ponad 850 publikacji różnego typu np.: czasopism, monografii i publikacji branżowych.

Art and Architecture Source - baza pełnotekstowa z dziedziny architektury i sztuki przeznaczona na potrzeby różnych użytkowników - architektów, badaczy sztuki, artystów i studentów. Zawiera abstrakty i pełne teksty wiodących czasopism naukowych, popularno-naukowych, książek oraz publikacji branżowych. Obejmuje szeroki wachlarz tematów związanych ze sztuką, od architektury i projektowania architektonicznego, aż po sztukę użytkową i komercyjną.
Baza zawiera: pełne teksty ponad 770 czasopism naukowych i ponad 220 książek, szczegółowe indeksy i abstrakty wiodących czasopism naukowych, popularno-naukowych i publikacji branżowych, kolekcję ponad 63.000 obrazów z bazy Picture Desk i innych źródeł
Tematyka bazy obejmuje: architekturę i historię architektury, projektowanie wnętrz, projektowanie terenów zielonych, wzornictwo przemysłowe, sztukę i historię sztuki, fotografię, grafikę, sztukę współczesną, archeologię, projektowanie kostiumów, rękodzieło, sztukę użytkową i sztukę ludową, sztukę i produkcję filmową i telewizyjną, muzealnictwo, malarstwo, sztukę drukarską, rzeźbę, projektowanie mody, materiały wideo i wiele innych.