eBook Academic Collection - test

17-11-2017

Do 15 stycznia 2018 r. uzyskaliśmy dostęp testowy do wielodziedzinowej kolekcji książek elektronicznych - eBook Academic Collection.
Kolekcja została dodana na platformę EBSCOhost (dostęp ze strony Biblioteki, zakładka E-zasoby) oraz do multiwyszukiwarki EDS i jest dostępna w ramach sieci adresów IP Uniwersytetu Przyrodniczego lub zdalnie, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych po zalogowaniu przez serwer HAN.
Dostęp z sieci Uczelni
Dostęp spoza sieci Uczelni

eBook Academic Collection na platformie EBSCOhost to wielodziedzinowa kolekcja ponad 161.893 książek elektronicznych od ponad 540 wydawców.
Tematyka książek obejmuje między innymi: psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, nauki medyczne, nauki przyrodnicze, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię i wiele innych.

Najważniejsze zalety kolekcji książek EBSCO:
- Pełna integracja zasobów na jednej, dobrze znanej użytkownikom platformie EBSCOhost oraz w wyszukiwarce naukowej EDS - jednoczesny dostęp do książek elektronicznych, baz EBSCO i innych źródeł na jednej platformie, zapisywanie rozdziałów w formacie PDF, stałe linki do wyszukiwań i dostępność wszystkich funkcji platformy
- Tytuły wybrane przez zespół doświadczonych bibliotekarzy dziedzinowych
- Książki dostępne w języku angielskim, niemieckim, francuskim i wielu innych językach
- Nielimitowany dostęp do tytułów
- Możliwość pobierania całej książki nawet na określony okres czasu
- Możliwość pobierania na stałe fragmentu książki lub rozdziałów
- Aplikacja mobilna EBSCO eBooks pozwalająca na dostęp do całej kolekcji

Filmy instruktażowe:
Wyszukiwanie książek elektronicznych na platformie EBSCOhost
Zapisywanie e-książek na urządzenia mobilne