Seminarium - Biblioteka Nauki jako narzędzie otwartej dystrybucji czasopism

07-06-2018

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, Baza AGRO oraz Baza CEJSH serdecznie zapraszają na seminarium, które odbędzie się 12 czerwca 2018 r. (wtorek) w godzinach 11.00-13.30 w Poznaniu, na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Wojska Polskiego 52 w Kolegium Rungego.
Udział w seminarium jest bezpłatny, osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.
Formularz rejestracyjny
Informacje o seminarium

Dla uczestników seminarium przewidziano poczęstunek.

"Biblioteka Nauki" to prowadzona przez ICM UW we współpracy z bazami bibliograficznymi ze wszystkich dziedzin nauki platforma polskich czasopism naukowych w otwartym dostępie. Obecnie dostępne są na niej pełne teksty ponad 800 czasopism naukowych.
Seminarium przeznaczone jest dla redakcji i wydawców czasopism naukowych z obszaru województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego oraz lubuskiego.

Jego uczestnicy dowiedzą się m.in.:
- czym charakteryzują się otwarte modele dystrybucji treści naukowych i w jaki sposób można powiązać je z modelami biznesowymi wydawców uczelnianych i komercyjnych,
- jak realizować zalecenia MNiSW dla wydawców czasopism naukowych zawarte w "Kierunkach rozwoju otwartego dostępu do publikacji i wyników badań naukowych w Polsce",
- jak działa serwis "Biblioteka Nauki"
- jakie korzyści przynosi wydawnictwu współpraca z pełnotekstowymi bazami bibliograficznymi AGRO oraz CEJSH