ProQuest One Academic - dostęp testowy

15-05-2019

Uprzejmie informujemy że do 15 czerwca 2019 roku mamy otwarty dostęp testowy do wielodziedzinowej bazy ProQuest One Academic.
Dostęp z sieci Uczelni
Dostęp spoza sieci Uczelni

Na platformie umieszczone są cztery bazy zapewniające dostęp do największych na świecie, uporządkowanych zbiorów czasopism, e-booków, prac magisterskich i rozpraw doktorskich, wiadomości, materiałów wideo i innych materiałów źródłowych.
- ProQuest Central - połączenie najczęściej wykorzystywanych baz danych na świecie w celu stworzenia najbardziej kompletnych multidyscyplinarnych zbiorów badawczych. Znajdziemy tu treści ze wszystkich głównych obszarów tematycznych, m.in. biznesu, zdrowia i medycyny (w tym pielęgniarstwa), nauk społecznych, sztuk pięknych i nauk humanistycznych, edukacji, nauki, inżynierii i religii.
- Academic Complete - "masa krytyczna" ponad 150 tys. ebooków z licznych dziedzin, zapewniająca nieograniczony dostęp wielu użytkownikom jednocześnie - a przy tym zaawansowane narzędzia badawcze i pliki do pobrania bez DRM. Tu obowiązuje nacisk na jakość - nie ilość. Starannie wyselekcjonowane tytuły Academic Complete pochodzące od wiodących wydawców wspierają programy nauczania, odpowiadają na trendy w zakresie liczby absolwentów i pojawianie się nowych kursów i kierunków studiów.
- Academic Video Online - najbardziej kompleksowa subskrypcja transmisji strumieniowej wideo, jaka jest dostępna dla bibliotek. Uporządkowana pod kątem użytkowników akademickich baza Academic Video Online obejmuje ponad 66 tys. tytułów z najróżniejszych dziedzin, takich jak antropologia, biznes, doradztwo, film, zdrowie, historia, muzyka - i wiele innych. Ponad 14 tys. tytułów dostępnych jest wyłącznie na ProQuest.
- ProQuest Dissertations & Theses Global - największy cyfrowy zbiór zawierający 4.5 mln prac dyplomowych i doktorskich (2.5 mln w dostępie pełnotekstowym). Baza, którą zaprojektowano jako oficjalne zewnętrzne repozytorium Amerykańskiej Biblioteki Kongresu, zawiera bogate materiały z Ameryki Północnej i innych regionów - zarówno historyczne, jak i bieżące.

ulotka ProQuest One