Informator

Aktualności

CEIC - baza danych ekonomicznych - test

04-05-2020

Biblioteka UP zaprasza do bezpłatnego testowania serwisu ekonomicznego CIEC. Baza danych CEIC Data została założona w 1992 r. przez zespół ekonomistów i analityków. Prezentuje informacje mikro i makro ekonomiczne dotyczące krajów rozwiniętych i rozwijających się. Serwis oferuje informacje dla 195 krajów z całego świata.
Test potrwa do 30 września 2020 roku
Dostęp do bazy po zalogowaniu przez serwer HAN

Instrukcja logowania i wybrane funkcjonalności
Opis bazy

Baza danych CEIC oferuje precyzyjne i aktualne dane makroekonomiczne, sektorowe, finansowo-bankowe i statystyczne wraz z archiwami sięgającymi roku 1946 obejmujące rynki całego świata. Dane te wykorzystywane są przez instytucje zarządzające aktywami, instytucje rządowe, organizacje akademickie i badawcze jak również firmy konsultingowe. CEIC - to rozwiązanie on-linowe, które dzięki łatwej nawigacji zgrupowanych baz danych, pozwala na stworzenia szybkich i wnikliwych analiz. Użytkownicy mogą korzystać z zaawansowanych funkcji wyszukiwania, wizualizacji, przetwarzania i pobierania danych. Dane zawarte w bazie CEIC pochodzą z głównych lokalnych i regionalnych biur statystycznych oraz z głównych organizacji zajmujących się zbieraniem danych dotyczących przemysłu.
Poprzez bazę CEIC Data mają Państwo dostęp również do wysokiej klasy zespołu ekspertów i analityków danych CEIC znajdujących się w 20 krajach na całym świecie. Analitycy przetwarzają i aktualizują setki tysięcy serii danych, zapewniają unikalny wgląd w źródła danych i wzorce wydawania oraz opracowują wykresy, analizy na temat istotnych tematów.
Baza CEIC to:
- ponad 6 milionów szeregów czasowych
- 18 sektorów makroekonomicznych
- 14 sektorów przemysłowych
- dane o poziomie regionalnym i poziomie miasta
- zasięg geograficzny obejmujący 200 krajów
Wszystkie aktualności